RSVP (z francouzského “Répondez s’il vous plaît”, což znamená “Odpovězte, prosím”) je běžně používaný termín, který znamená, že je třeba potvrdit účast na nějaké události. V pozvánce je většinou uvedeno, jak a do kdy má člověk odpovědět. Potvrzení účasti může mít formu třeba papírové pozvánky, e-mailu anebo různých online platform. My se podíváme na to, jak udělat RSVP přímo na vašem webu. Berte ale na vědomí, že níže vysvětlený postup pracuje s WordPressem.
Jedním z možných způsobů je použití RSVP Events add-onu od Webnusu. Jeho výhodou je, že ho stačí “připomontovat” k vašemi stávajícímu WordPress webu a pak už funguje bez potíží. Umožňuje uživatelům potvrdit událost pomocí jejich jména a e-mailu, a jejich odpovědi vidíte všechny na jednom místě. Dokonce si můžete RSVP nastavit tak, aby ho viděli i uživatelé mezi sebou! Jedno malé upozornění, ke zprovoznění tohoto add-onu je nutné mít nainstalovaný ještě jeden, a to MEC (Modern Events Calendar), do kterého je RSVP Events integrován. Ozkoušeno za vás, Webnus funguje.
Pokud by vám však nesedl, dalším populárním pluginem je například The Events Calendar, který umožňuje vytvářet a spravovat události na vašem webu. Nabízí základní funkce zdarma, včetně zobrazení událostí v různých módech (měsíc, den, seznam) a umožňuje rezervace událostí a registraci hostů. Pro pokročilejší funkce, jako jsou opakující se události a zobrazení Google Maps, je dostupná prémiová verz, upozorňuje WebTopic. Na využití RSVP je ale nutno si opět stáhnout další plugin, a to Event Tickets.
Je spousta dalších toolů, které si můžete vcelku snadno dohledat online. Pokud byste se ale rozhodli pro jiný způsob, a neláká vás cesta add-onů, je samozřejmě možné jít na RSVP po staru: propojit si kalendář s mailovými pozvánkami, jak to umožňuje například Gmail s Google kalendářem. Zde dokonce není nutné používat Gmail; stačí vytvořit event v kalendáři a poslat odkaz v jiném mailu. Podobnou funkcionalitu zastává i podobný nástroj od Microsoftu, který je propojen s kalendářem dostupným v rámci Outlooku.
RSVP není nutnou součástí webu a rozhodně se s ním dá obejít; na druhou stranu působí profesionálně a může velmi pomoci s plánováním událostí. Pokud pořádáte určité akce, návštěvníky vašeho webu jistě potěší, když se budou moci pohodlně zaregistrovat hned na stránkách.
Autor: